Letnie wielodyscyplinarne warsztaty olimpijskie

Poszukujemy uczestników letnich wielodyscyplinarnych warsztatów olimpijskich organizowanych w ramach projektu MatFizChemPW – podnoszenie kompetencji matematyczno-przyrodniczych oraz ICT u młodzieży szkolnej POWR.03.01.00-00-T163/18.
Celem warsztatów jest wyrównanie szans na osiągnięcie sukcesów w olimpiadach i konkursach z zakresu matematyki, fizyki, chemii i informatyki przez zdolnych uczniów, w szczególności pochodzących z mniejszych miejscowości.
Do uczestnictwa w warsztatach zgłaszani być mogą uczniowie liceów ogólnokształcących zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności z zakresu matematyki, fizyki, chemii i informatyki i zainteresowani studiowaniem na powiązanych z tymi dziedzinami kierunkach.
Uczestnicy zostaną zrekrutowani na podstawie zgłoszeń, które wpłyną w okresie od 10.06.2022 do 26.06.2022 . Informacje o procedurze rekrutacji są dostępne tutaj: https://mfch.mini.pw.edu.pl/rekrutacja.

Termin pierwszego turnusu to 18.07.2022 - 29.07.2022. Zajęcia w trakcie turnusu będą miały charakter wielodyscyplinarny ze szczególnym naciskiem położonym na zajęcia z chemii.
Termin drugiego turnusu to 01.08.2022 - 12.08.2022. Zajęcia w trakcie turnusu będą miały charakter wielodyscyplinarny ze szczególnym naciskiem położonym na zajęcia z fizyki i matematyki oraz informatyki.
Zbiórka uczestników w dniu rozpoczęcia każdego z turnusów turnusu odbędzie się na terenie kampusu Politechniki Warszawskiej.
Uczestnicy będą mieszkać w hotelu w Warszawie oddalonym o ok. 30 min. drogi od kampusu Politechniki Warszawskiej.
Zajęcia będą odbywały się na terenie Politechniki Warszawskiej, w gmachach Wydziału Fizyki, Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. W trakcie trwania warsztatów, organizatorzy zapewniają nocleg, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja), nadzór opiekunów posiadających stosowane uprawnienia oraz stojący na wysokim poziome merytorycznym program warsztatów.

Ramowy plan dnia w trakcie warsztatów:
9:00 śniadanie
9:30 warsztaty naukowe
11:30 przerwa na herbatę
14:30 obiad
15:00 relaks poobiedni /czas wolny
15:30 warsztaty naukowe
18:30 kolacja
19:30 zajęcia rekreacyjne, gry i zabawy
22:00 cisza nocna

Dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać kontaktując się z p. Anetą Zarzycką (tel. 22 234 5845, email aneta.zarzycka@pw.edu.pl)