Edukacja filmowa - warsztaty animacji poklatkowej

Rekrutacja na zajęcia w 2021
Zapraszamy grupy szkolne na cykl trzech zdalnych dwugodzinnych zajęć z wykorzystaniem filmów przygotowanych do programu.
Termin zajęć zostanie uzgodniony z zakwalifikowaną klasą. Filmy można obejrzeć
Mathfigs

Regulamin rekrutacji i dokumenty rekrutacyjne w zakładce Rekrutacja
Grupy zgłaszane są przez nauczycieli.

Rekrutacja na kolejna edycję warsztatów filmowych w terminie póżniejszym. Zajęcia musza odbywać się stacjonarnie.

Zapraszam do obejrzenia fimu Ostatnia próba przygotowanego w ramach projektu przez pracowników wydziału MiNI

Tu możecie obejrzeć fim "Spirala Fibonacciego" przygotowany przez uczniów, uczestników pierwszej edycji warsztatów filmowych.

WSzystkie osoby z listy proszone są o wydrukowanie dokumentów (zakładka Rekrutacja) i dostarczenie ich do biura projektu (patrz regulamin rekrutacji).
Lista osób przyjętych na zajęcia "Edukacja Filmowa"

1. Michał Biały
20. Maciej Śledziewski
21. Bogumił Wardecki
22. Patryk Wiśniewski

Kto by nie chciał zbudować czegoś z Lego, porobić temu zdjęć, a potem złożyć tego wszystkiego w film? Jest jeden szkopuł - film musi wyjaśniać zadane zagadnienie matematyczne. Czy to powstrzyma Cię?
W ramach zadania zaprosimy grupy uczniów na Warsztaty filmowo-matematyczne dla odważnych.
Pod okiem opiekunów uczestnicy będą zgłębiać tajniki animacji poklatkowej, fotografii, montażu filmu animowanego, a przy okazji nie tylko uczyć się samemu matematyki, ale uczyć się jak ją objaśniać w sposób zrozumiały innym.
Przewidujemy trzy serie takich warsztatów (po 15 h każdy: 3 spotkania po 5h)
W ramach rekrutacji, w każdej serii rekrutujemy 32 uczniów, którzy będą pracować w 8 grupach po 4 osoby.
Przygotowane przez uczniów filmy zostaną ocenione i najlepsze nagrodzone.

Rekrutacja, do tej części zadania rozpoczyna się we wrześniu w roku szkolnym 2019/2020.
W drugiej części zadania zaprosimy do uczestnictwa zorganizowane grupy uczniów zgłoszone przez dyrektorów szkół i nauczycieli. W praktyce nauczycielskiej często największym problemem jest wstępne zainteresowanie uczniów omawianymi zagadnieniami. Jako środek w osiągnięciu tego celu proponujemy krótkie filmy animowane wykonane metodą poklatkową o tematyce matematycznej, przygotowane przez pracowników Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Filmy te łącząc atrakcyjną formę z tematyką matematyczną mogą pomóc w pozyskaniu uwagi uczniów, dzięki czemu będzie łatwiej na lekcji, czy w czasie zajęć pozalekcyjnych, omówić zadany materiał. Filmy będą dostępne na portalu projektu.
Grupy uczniów zaprosimy na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej na wykłady i warsztaty szerzej omawiające tematy poruszane w filmach.

Rekrutację, do tej części zadania rozpoczniemy w roku szkolnym 2019/2020.

Dokumenty:
Karta rekrutacji